Karma Sporting Life przeznaczona jest dla psów, które już trenują. Jednakże przy zmianie karmy należy pamiętać o zalecanym kilkudniowym okresie przejściowym, poprzedzającym rozpoczęcie treningów. Dodatkowo uwzględniając indywidualny okres adaptacji organizmu psa do nowej karmy, sugerujemy rozpoczęcie wprowadzania nowej karmy ok. 2 tygodnie przed planowanymi treningami.
Każda gwałtowna zmiana pokarmu może wywołać zaburzenia trawienia, w tym niebezpieczną biegunkę. Jeśli planowana jest zmiana karmy, należy przestrzegać okresu przejściowego. Poleca się mieszanie nowej karmy z dotychczasową (stopniowe zwiększanie udziału nowej karmy) przez okres 5-10 dni.
Produkty z linii Sporting Life przeznaczone są dla wszystkich psów aktywnych, sportowych i pracujących. Niemniej jednak najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem żywieniowym dla psów sterylizowanych są karmy z linii Sterilised.
Innowacyjność karm z linii Sporting Life polega na precyzyjnym doborze nie tylko poziomu, ale także źródeł energii (proporcje węglowodanów i tłuszczy) wykorzystywanych podczas wysiłku o różnej intensywności (np. agility, wyścigi psich zaprzęgów). Utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji u psów aktywnych jest warunkiem koniecznym do uzyskania maksymalnej wydajności. Formuła “SPORT PERFORMANCE +”, zastosowana w karmach z linii Sportng Life, jest unikalną kombinacją składników pokarmowych, które chronią struktury stawowe, wspomagają prawidłowy przebieg trawienia (białka o najwyższej strawności – LIP, kompozycja włókna pokarmowego – MOS, psyllium) oraz pomagają neutralizować skutki działania wolnych rodników (dodatkowo wzmocniony kompleks przeciwutleniaczy – witamina E, luteina, beta-karoten). Wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie mięśni na tlen oraz modyfikuje obrót białka w organizmie. Karmy z linii Sporting Life wspomagają transport tlenu do komórek mięśniowych, co sprzyja ich regeneracji i pomaga utrzymać masę mięśniową.
Testy konsumenckie przeprowadzone na zlecenie Royal Canin wykazały widoczną poprawę wydajności psów użytkowych (psy pasterskie i psy ratownicze) po 2 miesiącach wyłącznego stosowania karmy z linii Sporting Life. Opiekunowie psów podkreślali wysoką strawność karm i 89% z nich rekomenduje ich stosowanie.
Skład karm z linii Sporting Life został tak opracowany, by kompleksowo spełniać zapotrzebowanie psa na konkretne składniki odżywcze. Dodatkowe podawanie suplementów nie jest konieczne.
Mając na uwadze najwyższą skuteczność, nie należy mieszać karmy z linii Sporting Life z innymi karmami.
Produkty z linii Urban Life przeznaczone są dla wszystkich psów bez względu na rasę, narażonych na negatywny wpływ środowiska miejskiego. Linia karm Sporting Life dedykowana jest dla psów aktywnych, sportowych i pracujących. Niemniej jednak najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem żywieniowym dla psów rasowych są karmy z linii Breed Health Nutrition, które odpowiadają na ich specyficzne potrzeby. Przy doborze karmy każdorazowo należy uwzględnić indywidualne potrzeby danego psa, wynikające z częstotliwości treningu, warunków utrzymania i aktualnej kondycji.
Karma Trail 4300 dedykowana jest psom, których okres nieprzerwanej aktywności nie przekracza kilku godzin, np. canicross, dogtrekking. Natomiast karma Endurance 4800 przeznaczona jest dla psów, których aktywność trwa znacznie dłużej, nawet cały dzień, np. psy pasterskie, ratownicze, krótkodystansowe psy zaprzęgowe.
Sezonowa zmiana karmy to optymalne rozwiązanie, jeśli pies przejawia inny stopień aktywności latem, a inny zimą. Zbyt wysoki poziom energii w diecie w stosunku do aktywności psa może prowadzić do rozwoju nadwagi. Dlatego podczas okresowego zmniejszenia poziomu aktywności fizycznej warto zmienić dietę psa na produkt o niższej zawartości energii.
Zabawa z psem jest koniecznym elementem dla jego dobrego samopoczucia. Tego typu umiarkowana aktywność jest uwzględniona w tabelach dawkowania wszystkich produktów Royal Canin i nie ma potrzeby zmiany produktu na Agility 4100.
Linia karm Sporting Life dedykowana jest dla wszystkich psów aktywnych, sportowych i pracujących. Niemniej jednak najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem żywieniowym dla psów rasowych są karmy z linii Breed Health Nutrition, które odpowiadają na ich specyficzne potrzeby. Dobierając karmę każdorazowo należy uwzględnić indywidualne potrzeby danego psa, wynikające z częstotliwości treningu, warunków utrzymania i aktualnej kondycji.
Wszystkie karmy z linii Sporting Life zawierają składniki o najwyższej strawności (białka L.I.P.) oraz optymalną kompozycję włókna pokarmowego (np. pulpa buraczana, psyllium). Sprzyja to prawidłowemu przebiegowi trawienia, ograniczając intensywność zapachu kału.

© 2014 ROYAL CANIN